ToLgahan Sayışman & Berrak Tüzünataç Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dünya Liderlerinin ****** için SöyledikLeri SözLer

Dünya Liderlerinin Atatürk için SöyledikLeri SözLer Empty Dünya Liderlerinin ****** için SöyledikLeri SözLer

Mesaj tarafından GeM-VaMus Çarş. Haz. 10, 2009 5:41 pm

******,Bir Millet Bütün Vasıtalarından Yoksun Bırakılsa Bile,Kendini Kurtaracak Vasıtaları Yaratabileceğini Öğreten Liderdir.******’ün İlk Talebesi Mussolini’dir.İkinci Talebesi Benim.

ADOLF HİTLER…
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

Rep Gücü : 1143

http://tolgahan-berrak.yetkinforum.com

Dünya Liderlerinin Atatürk için SöyledikLeri SözLer Empty Geri: Dünya Liderlerinin ****** için SöyledikLeri SözLer

Hiçbir Baba Yetimlerine ****** Kadar Zengin Ve Ölümsüz Bir Miras Bırakmamıştır.

Bugün Türk Vatanı Denen Toprakta Yaşayan Bütün İnsanlar ******’ün Zekasından,Aşkından,Enerjisinden Kopmuş Parçalardır.

REŞAT NURİ GÜNTEKİN…
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

Dünya Liderlerinin Atatürk için SöyledikLeri SözLer Empty Geri: Dünya Liderlerinin ****** için SöyledikLeri SözLer

Gerçekten Bizler ******’ün Ata’mız Yaşıyor Demektir.******’ün Yolundan Şaşmak Her Şeyi Kaybetmek Demektir.

CEMAL GÜRSEL…
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

Mesaj tarafından GeM-VaMus Çarş. Haz. 10, 2009 5:42 pm

****** Bir Diktatör Değildi.Bir İnkilapçı,Devlet Kurucusu İdi.Ve ****** Hiçbir Zaman “Ben Böyle İstiyorum,Böyle Olacak” Demedi.”Millet Böyle İstiyor,Böyle Yapacağız” Dedi.

YAKUP KADRİ KARAOSMANOĞLU…
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

Mesaj tarafından GeM-VaMus Çarş. Haz. 10, 2009 5:42 pm

******’e Son Saygı Görevimi Yapabilmek İçin İstanbul’a Geldim.Eğer Gelmeseydim,Ölümsüzlüğe Erişen Büyük Ölünün Önünde Ağlamasaydım,Bu Sonsuz Ayrılığa Dayabilmem Çok Daha Güç Olacaktı.

ESKİ AFGAN KRALI AMANULLAH HAN…
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

Mesaj tarafından GeM-VaMus Çarş. Haz. 10, 2009 5:44 pm

****** bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır... Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye'nin doğması yeni Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, ******'ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha basarı ile gösteren bir örnek yoktur.

John F.KENNEDY
(A.B.D.Başkanı, 10 Kasım 1963)

Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.

Franklin ROOSEVELT
(A.B.D.Başkanı, 10 Kasım 1938)

Asker-devlet adamı, çağımızın en büyük liderlerinden biri idi. Kendisi, Türkiye'nin, dünyanın en ileri memleketleri arasında hak ettiği yeri almasını sağlamıştır. Keza O, Türklere, bir milletin büyüklüğünün temel taşını teşkil eden, kendine güvenme ve dayanma duygusunu vermiştir.

General Mc ARTHUR

Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa'nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa'nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.

Franklin ROOSEVELT 1928
(ABD Başkanı)

O, yüce bir dağa benzer. Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O'na çok uzaklardan bakmak gerekir.

Claude FERRER
Fransız Edibi
Mustafa Kemal yeni Türkiye' nin kalbidir. Eski, yıpranmış bir toplumdan yepyeni, güçlü bir millet yaratmış, eşsiz kişiliğiyle kendini herkese saydırmış, enerjisiyle herkesi kendine inandırmıştır.

Ma Shao-Cheng--- çin
__________________________________________________ __________________________________

****** öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez. "

KRIPPEL--Avusturya
__________________________________________________ __________________________________

Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.

"Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa' nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa' nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi. "

Franklin D. ROOSEVELT
A.B.D Başkanı

Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır.

Albert LEBRUN
Fransız Cumhurbaşkanı

Savaşta Türkiye' yi kurtaran, Savaştan sonra da Türk Milletini yeniden dirilten ******' ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O' nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye'nin Ata' sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.(1938)

Winston CHURCHILL
İngiltere Başbakanı

Mustafa Kemal ******, kuşkusuz 20. yüzyılda dünya savaşından önce yetişen en büyük devlet adamlarından biri, hiçbir millete nasip olmayan cesur ve büyük bir inkilapcı olmuştur. (1963)

Ben Gurion
İsrail Başbakanı

Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti'nin başındaki büyük ve dahi ******, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.

KERAMA
Lübnan Başbakanı

****** yalnız Türk tarihinin büyük bir siması değil, aynı zamanda bir büyük barış adamıdır. O'nun yeni Türkiye'yi yaratan eseri, yüzyıllara intikal eden bir anıt olarak kalacaktır.

General METAKSAS
Yunanistan Başbakanı

Ser, dayanıklı ve mücadeleci. Bence harika bir subay. Kelimenin tam manasıyla mükemmel bir yönetici."

General Liman Von Sanders--Almanya
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

Mesaj tarafından GeM-VaMus Çarş. Haz. 10, 2009 5:45 pm

"...
... Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye'nin doğması yeni Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, ******'ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha basarı ile gösteren bir örnek yoktur.

John F.KENNEDY
(A.B.D.Başkanı, 10 Kasım 1963)

"
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

******’ün Devlet Yönetimi Ve Yaptığı İnkilaplar,Yalnız Türkiye’yi Değil,Bütün Dünyayı Etkilemiştir.

YUNAN BAŞKANI METAKSAS…
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

Cumhuriyet,Sembolünü Mustafa Kemal’de Bulmuştur.

Çünkü Cumhuriyet,Bu Koca Milletin Kudret,Fedakarlık Ve Hayatın Özü,Sonucu Olarak ******’ün Eliyle Dikilmiş Bir Hürriyet Anıtıdır.

HASAN ALİ YÜCEL…
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

Mesaj tarafından GeM-VaMus Çarş. Haz. 10, 2009 5:46 pm

İngiliz Milleti,******’ün Devlet Adamı Niteliklerini Ve Ortaklaşa Bağlı Bulunduğumuz Batı İdealleriyle Ülkelerimiz Arasındaki Dostluğun Küvvetlenmesi Yönünden Yaptıklarını Hayranlık Ve Minnettarlıkla Daima Anacaktır.

İNGİLTERE KRALİÇESİ II. ELIZABETH…
GeM-VaMus
GeM-VaMus
Site Admini
Site Admini

- Similar topics